ZALOGUJ   |   ZAREJESTRUJ

Smart JET DTF PRO / MIDI

Smart Jet DTF PRO / MIDI

Model:

DTF Pro

Technologia druku:

Druk DTF

Głowica:

EPSON i3200 ( linia PRO)
EPSON XP600 ( linia MIDI)

Ilość głowic:

2 głowice

Pole druku:

60 cm roll

Kolorystyka druku:

2 głowice CMYK + 4 x W

Prędkość druku:

Wersja PRO ( EPSON i3200)
4 Pass: 26m2 / H
6 Pass: 20m2 / H
8 Pass: 12m2 / H

Wersja MIDI ( EPSON XP600)
4 Pass: 6m2 / H
6 Pass: 4m2 / H
8 Pass: 3m2 / H

Oprogramowanie:

RIP SAi Photo Print

Interfejs:

USB

Zasilanie:

220 V / 50Hz

Wymiary urządzenia:

230cm x 110cm x 110cm

DTF czyli direct to film to metoda zdobienia materiałów tekstylnych wykorzystująca cyfrowy druk na foli i transfer termiczny. Proces druku jest stosunkowo porosty. Nadruki za pomocą plotera nanoszone są na folie PET w odbiciu lustrzanym. Warstwa kolorowa drukowana jest pod warstwą białą. W kolejnym kroku na jeszcze mokry biały atrament należy nanieść proszek klejący oraz wysuszyć nadruk. Można to wykonać manualnie lub do tego celu użyć urządzenia zwanego „POWEDER”. Maszyna ta nakłada proszek oraz wypala nadruk. Gotowa do transferu folia zwijana jest na rolkę. 

Tak przygotowaną folię należy pociąć na fragmenty i za pomocą prasy termicznej nadruki przetransferować na materiał. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych podkładów na materiały. Nadruk można transferować praktycznie na każdą tkaninę naturalną i sztuczną odporną na obróbkę termiczną w 160 stopniach.  

DRUKARKA DTF PRO LINE

Ploter DTF PRO

Ploter do wyboru w dwóch konfiguracjach. W wersji PRO oparty o dwie głowice ośmiokanałowe EPSON i3200 o wysokiej wydajności druku, oraz w wersji MIDI o dwie głowice sześciokanałowe  EPSON XP600 o mniejszej wydajności. W obu wersjach ploter posiada możliwość druku na roli o szerokości 60 cm.

Zainstalowano stały system zasilania atramentem oraz mieszalnik i cyrkulacja białej farby. Ploter posada automatyczny podajnik folii z rolki o szerokości 60cm. Rolki dociskowe prowadzące folie pokryte są specjalnym stopem gumy całkowicie niwelując poślizg na foliach PET DTF.  

Opcjonalnie dla najbardziej wymagających klientów, potrzebujących super wydajności druku, istnieje możliwość wyposażenia plotera w cztery głowice Epson i3200 podwajając wydajność urządzenia. 

Poweder DTF PRO / MIDI

Poweder dedykowany do linii PRO to zaawansowane i wydajne urządzenie do nanoszenia pudru klejącego oraz wypalania nadruku. Folia transportowana jest za pomocą pasa konwejerowego. Na początku i na końcu transportu pasowego znajdują się sekcje z odsysaniem powietrza. Dzięki temu  foli mocowana jest już na samym początku urządzenia. Pozwala to na oszczędność do 5m foli przy każdym uruchomieniu linii. Poweder rozdrabnia zbrylony proszek i zasypuje nim folie, resztka pudru który nie został na folii, spada do specjalnej szuflady i może zostać użyty ponownie.  Po wypaleniu folia jest chłodzona przez moduł wentylatorów i zwijana na rolkę za pomocą automatycznego zwijacza. 

Słów kilka na temat DTF

DTF jest swego rodzaju dopełnieniem technologii DTG. Dla drukarni w których bazowym produktem jest zdobienie koszulek, DTF jest wstanie całkowicie wyprzeć, sublimacje i flex. Do najważniejszych cech tej technologii należy: 

 • Możliwość transferowania praktycznie na każdy rodzaj tkaniny odporny na temperaturę 160 stopni.
 • Brak koniczności stosowania podkładów przed drukiem.
 • Brak przygotowania produkcji.
 • Nie ma koniczności ciecia po obrysie.
 • Proces druku w całości zautomatyzowany.
 • Wysoka wydajność druku.
 • Wysoka jakość druku.
 • Łatwe pozycjonowanie druku na materiale.
 • Mniej odrzutów produkcyjnych.
 • Niskie koszty druku.
 • Nadruki miękkie i elastyczne. 
Linia Pro dedykowana jest do produkcji wysokonakładowej.  
Więcej ciekawych informacji o różnych technologiach druku można znaleźć na naszym blogu. Link w głównym menu strony.

Co dokładnie kupujesz ?